17. srpna 2015
 | 
Měsíčky nikdy nejsou příjemným obdobím, ale jsou signály, při kterých by ses měla mít na pozoru. Pokud si myslíš, že to na tebe sedí, ničeho se neboj a zajdi k lékaři! Není důvod k panice, ale určitě bys to měla řešit :)

Příliš silné krvácení

Výměna vložek nebo tamponu každé zhruba tři hodiny je normální. Co není: Pokud krev prosakuje už po hodině nebo méně. Nacházet sem tam na vložce „kousky“ je také v pořádku (protože společně s krví odchází děložní sliznice). Pokud jsou ale extrémně velké, pak bys měla navštívit gynekologa.

Vynechání menstruace

Stres, hodně tělesné námahy, ztráta nebo nabytí hmotnosti – to všechno může způsobit, že se měsíčky zpodní nebo úplně vynechají. Menstruace je nepravidelná hlavně v období dospívání. Pokud se ale nedostaví po dobu několika měsíců, měla bys zajít k lékaři.

Obrovské bolesti

Jasně, že nás při měsíčkách bolí břicho, ale pokud jsou bolesti tak velké, že pokaždé nemůžeš jít ven, sportovat, nebo dokonce do ani do školy, pak to běžné není. Pokud každý měsíc trpíš obrovskými bolestmi, měla bys zajít ke gynekologovi, který ti pomůže.