22. července 2015
 | 
Časté chyby při nanášení krému na opalování!

1. Vynecháváš opalovací krém, když je venku zataženo.

Jasně, je to lákavé, ale pamatuj, že se i přes mraky k tobě dostane až 80% slunečního zážení. Takže se můžeš spálit, i když je zataženo.

2. Stejný krém na opalování v plážové tašce nosíš už řadu let.

Opalovací krém bys neměl/a používat déle než tři roky, pokud na něm není uvedeno datum spotřeby. Pokud tam datum je, pak se řiď tímhle údajem!

3. Namažeš se jen ráno a pak na něj celý den zapomeneš.

Opalovací krém tě ochrání zhruba po dobu dvou hodin, takže ho pokaždé musíš nanést znovu! A pokud jdeš do vody, pak ho nanes po každém koupání!

4. Vynecháváš zadní nebo těžko dosažitelná místa.

Uši, nohy, krk, kolena – nevynechávej žádná těžko přístupná místa. Popros kámošku nebo svého idola, aby tě namazali!

5. Vynecháváš pokožku hlavy.

Vlasová pokožka se může spálit nezávisle na tom, jakou mají tvoje vlasy barvu! Opalovací krém tedy vetři i tam (pěšinka atd.) a stejně, jako to děláš s obličejem a zbytkem tvého těla. Jestli se bojíš, že tvoje vlasy budou příliš mastné, použit opalovací krém v pudru!

6. Utrácíš hodně peněz za vysoký faktor.

Opalovací krémy se SPF 30 poskytují až 97 procentní ochranu, takže se nemusíš stresovat s nákupem opravdu drahých kousků. Zaměřit by ses ale určitě měl/a na to, jestli je na něm napsáno slovo „širokospektrální“, tzn. chránící před nejnebezpečnějšími slunečními paparsky – UVA a UVB.

7. Používáš stejný opalovací krém i při sportu.

Pot hraje velikou roli v tom, jak dlouho na tobě opalovací krém vydrží. Pokud se budeš hýbat, poohlédni se po voděodolném krému (nebo speciálním při pocení). Ale pamatuj, že i ten si na sebe musíš nanést každé dvě hodiny nebo po každém koupání.

8. Namažeš se až venku.

Trvá asi tak 30 minut, než tvůj krém začne fungovat a chránit proti slunečnímu záření, takže ho na sebe nanes ještě předtím, než vyjdeš ven!

9. Šetříš!

Na pokrytí celého těla budeš potřebovat asi tak dvě dlaně krému. Pokud si jím mažeš obličej a vlasovou pokožku, pak ještě víc.

10. Krém na opalování nosíš jen v létě.

Sluneční paprsky mohou kůži poškodit i v zimě – zvlášť na ledu nebo sněhu, který sluneční paprsky odráží zpátky na kůži.