21. července 2015
 | 
ČTI!

Part of Your World je nejspíš tou nejslavnější písničkou z animáku Malá mořská víla. Jenže málokdo ví, že písnička měla být z filmu vystřižená! Jodi Benson, která namluvila hlas Ariel, ale pohrozila, že pokud písnička ve filmu nebude, tak v animáku končí! Písnička tedy zůstala.

Písničku Can You Feel the Love Tonight z Lvího krále z filmu vystřihli – ale pak animák viděl autor písničky Elton John a napsal, že zkazili celý film. Píseň tedy zůstala.

Tianu v animáku Princezna a žabák měla původně namluvit Beyoncé, jenže Disney chtělo, aby šla nejdřív na pohovor, což odmítla!

Idina Menzel namluvila Elsu v animáku Ledové království. Nejdřív se ale ucházela o roli v animáku Na vlásku, kterou nedostala!

Jméno učně z animáku Čarodějův učeň je Yen Sid = Disney (pozpátku).

Tramp z animáku Lady a Tramp se málem jmenoval Homer, Rags nebo Bozo.

Tumblr

Sám Walt Disney si zahrál hlavní roli ve školní hře Petr Pan.

Tumblr

Pět supů v animáku Kniha džunglí bylo inspirováno členy legendárních The Beatles a ti měli supi i namluvit, ale kvůli nabitému pracovnímu programu k tomu nedošlo!

Tumblr

Na začátku tvorby animáku Lví král byla jedna scéna pojmenována Bambi in Africa meets Hamlet. Jeden ze scénáristů ji nazýval zkratkou Bamlet.