13. července 2015
 | 
Dovolená u moře se proměnila v boj o holý život!

Erynn Johns (16) trávila prázdniny s rodinou v Surfside Beach (Nantucket). Brodila se ve vodě, zatímco si všechno natáčela na svojí vodotěsnou kameru, kterou měla připojenou na selfie držáku. Pak se ale dostala do nebezpečných mořských proudů a video zachycuje děsivý boj o život.

Pořád mě to tlačilo dolů pod vodu. Na chvilku jsem se vynořila a nadechla se, ale pak se přivalila další vlna a já zase byla pod vodou,“ řekla Erynn.

Erynn se držela selfie držáku spolu se svým otcem Derrickem, bývalým námořníkem, který prý nikdy necítil takovou únavu a strach jako tehdy. Erynn dává zásluhu za záchranu jejího a tátava života právě selfie držáku a neznámému surfaři, kterého nikdy předtím nepotkali, a který je pomocí držáku zachránil. Všichni tři členové rodiny byli zachráněni a odvezeni do nemocnice, kde se zotavili.

Nejdřív neměli ponětí o tom, kdo byl ten neznámý, který zachránil jejich životy. Pak ale pátrali, aby mu poděkovali, a zjistili, že se jednalo o zkušeného surfaře Tommyho Vacha. „Nezáleží na tom, kdo jsi, nebo jak jsi dobrý plavec. Tyhle mořské proudy jsou nebezpečné a bojování proti nim způsobuje velkou únavu,“ řekl Tommy.

Pokud se něco takového přihodí, experti radí zachovat klid a s proudy nebojovat. Místo toho pomalu souběžně plavat ke břehu a počkat, a se jeden z nich uklidní.