6. července 2015
 | 
Po shlédnutí tohohle videa už nikdy nezapomeneš na svůj opalovací krém!

Pokud pravidelně zapomínáš na svůj opalovací krém, tohle video možná změní tvůj názor. Umělec Thomas Leveritt natočil muže a ženy všech věkových kategorií kamerou s ultrafialovými čočkami – a výsledek byl šokující!

Ultrafialová kamera ukazuje pravdu o péči o pleť a její minulost i budoucnost. Příliš mnoho času nechráněného pobytu na slunci nebo v soláriu odhaluje pihy, stařecké skvrny a poškození sluncem. Tahle poškození nejsou vidět pouhým okem, ale to se časem může změnit. Všimni si, že naopak děti nebo lidé, kteří se pravidelně chrání opalovacím krémem, mají před kamerou bezchybnou pleť.

Dermatologové nám neustále opakují, že SPF (Faktor ochrany proti slunečnímu záření) je nejlepší obranou proti stárnutí pleti. Opalovací krém se pod ultrafialovou kamerou jeví jako černá bariéra, která blokuje UVA a UVB záření. Závěr? V létě se pravidelně chraň opalovacím krémem s min. SPF 30, a to nejen na prázdninách nebo u vody. A také nezapomínej na sluneční brýle a pravidelnou kontrolu u dermatologa. Uvidíš, že se ti péče o pleť v budoucnu vyplatí!