9. června 2015
 | 
Zkoukni první video k písničce Name in the Sand a pomoz vytvořit oficiální videoklip! Navíc můžeš vyhrát super dárky!

Nový singl boybandu United5 nazvaný Name in the Sand se dočkal obrazového ztvárnění. Ale pozor! Videoklip, který vznikl začátkem června v kamenolomu Šifr kousek od Opavy, je předzvěstí oficiálního videoklipu a zároveň úvodem letní prázdninové soutěže, kterou United5 připravili pro své fanoušky. Cílem této soutěže je dát vzniknout druhému videoklipu k této skladbě, který by měl mít premiéru v září!

United 5 vyzývají své fanoušky, aby si s nimi a jejich písničkou skvěle užili prázdniny a všechny svoje zážitky natáčeli na telefon, kameru nebo cokoliv, co umí jednoduchá videa, a natočili tak svou verzi videoklipu k singlu Name In The Sand. Skladba je zdarma ke stažení na webových stránkách skupiny. Zaslaná videa od fanoušků budou průběžně zveřejňována na Youtube United5. Z těchto videí pak skupina sestříhá druhou, oficiální verzi klipu.

Všichni, kdo se letní soutěže zúčastní a jejichž videa budou zveřejněna a použita v klipu, si tak nejen zahrají v oficiálním klipu United5, ale navíc budou odměněni dárky. Mezi hlavními výhrami jsou VIP vstupenky na koncert United5, které kromě účasti na koncertu zdarma pro výherce i jeho partu kamarádů opravňují také ke vstupu do zákulisí a osobnímu setkání s členy skupiny, tedy Mattym , Peterem , Marthym , Norbertem a Máriem . United5 chystají na podzim koncertní turné, takže výherci si mohou vybrat kterýkoli z plánovaných koncertů.

Aktuální klip k singlu Name in the Sand natáčeli kluci z kapely sami, bez scenáristy, režiséra, kameramana nebo jiné profesionální pomoci. „Natáčení našeho vlastního klipu nás strašně bavilo a opravdu jsme si to užili. Někdy je natáčení samotné mnohem zábavnější, než výsledný videoklip,“ poznamenal Peter. Ovšem vyskytly se i dobrodružnější momenty, na jeden z nich vzpomíná Norbert: „Když Peter skákal do vody, měl na hlavě upevněnou Go Pro kameru. Ten skok byl prostě vynikající, unikátní. Jenže pak se vynořil z vody a kameru na hlavě neměl. Byla tam 40ti metrová hloubka, tak jsme si mysleli, že už to nikdo nezachrání a všechny záběry jsou ztracené. Ale nakonec se to našemu manažerovi za pomoci zkušeného potápěče povedlo. A za to jsme velmi vděční. Tím, že jsme si klip režírovali a točili sami, vzali jsme na sebe dost velký kus práce, nebylo to tak jednoduché, jak jsme si mysleli. Ale věřím, že výsledek stojí za to!“