9. června 2015
 | 
Sem tam už k nám přišly horké letní dny a nebude trvat dlouho, než se budeme moct válet u vody. Tady je několik tipů, jak se chránit na sluníčku!

Jaký ochranný faktor potřebuješ?

Určitě si nekupuj opalovací krém s ochranným faktorem pod 30, protože jen málo lidí aplikuje opalovací přípravky tak často a dostatečně, jak je potřeba. Pokud si ale koupíš opalovací krém s mnohem vyšším faktorem, nezapomeň, že tě o moc víc neochrání, takže i ten si musíš na sebe opakovaně nanášet. Např. krém SPF 30 blokuje asi 97% UVB paprsků a SPF 45 zabraňuje až 98% UVB paprskům (takže to není tak, že by tě ochránil o polovinu víc). Ale samozřejmě krém s vyšším faktorem chrání víc a udržuje tvojí kůži zdravou z dlouhodobého hlediska.

Chraň vlasy!

Existuje plno přípravků na vlasy a vlasovou pokožku, které můžeš při opalování použít – spreje, krémy…

S přípravkem na opalování nešetři!

Abys ochránil/a celé své tělo, budeš potřebovat dávku opalovacího krému ve velikosti asi dvou dlaní.

Nezapomeň se znovu natřít po každém koupání!

Žádný opalovací přípravek není stoprocentně voděodolný, takže ho nezapomeň aplikovat po každém koupání.

Experimentuj!

Nesnášíš, když si po aplikaci opalovacího krému připadáš celý/á lepkavý/á? Zkus opalovací olej! Aby tvoje kůže nebyla lepkavá ani trochu – olejem posprejuj mokrou pokožku a nech zaschnout bez rozmazávání!

Klobouk s sebou!

Chraň si hlavu! Klobouk, který má kolem dokola límec zhruba 7 cm, tě ochrání ještě víc!

Udělej si polední přestávku!

Zhruba od 11. do 13. hodiny si s kamarády zajdi na vychlazený nápoj někam mimo sluníčko. Slunce je totiž touhle dobou nejagresivnější.

Pokožku chraň i zevnitř!

Antioxidanty snižují riziko poranění kůže. Nejvíce antioxidantů obsahují „barevné“ druhy ovoce a zeleniny.

Zvykni si na to!

Cestovní velikost opalovacího krému si přibal do taštičky s kosmetikou, kterou nosíš neustále u sebe. Bude ti to připomínat, že si ho máš nanést pokaždé, když jsi venku na sluníčku!

Pozoruj se

Poroznost bys určitě měl/a věnovat pihám, které změnily velikost a tvar a které jsou až příliš velké. Také ty, které jsou asymetrické, různobarevné nebo mají nerovný povrch. Pravidelně bys také měl/a chodit k dermatologovi na prohlídky, ideálně jednou ročně.

Stín

Není žádná ostuda uvelebit se pod slunečníkem! Snížíš tak riziko spálení a tvoji kamarádi určitě ocení, že se u tebe budou moct zchladit.

Jen kvalitní přípravky a doplňky!

Chraň své oči kvalitními brýlemi odrážející UV záření a používej balzám na rty! Používej kvalitní opalovací krémy a oleje 🙂