8. června 2015
 | 
Jak se ti písnička a video líbí? Hlasuj v anketě!

Sympatický objev posledních měsíců – kapela Mirai – která oslovuje stále víc nových příznivců právě svým koncertním drivem a repertoárovou rozmanitostí, začátkem roku představila svůj debutový singl Dítě robotí, který řadu týdnů úspěšně brázdil rádiové vlny napříč republikou. Nyní přichází se svým druhým singlem, který reflektuje známý vztahový labyrint právě očima a poetikou frontmana. Skladba Souznění má díky svěžímu rytmickému soundu a současné produkci dle prvních reakcí slibně našlápnuto zafungovat jako hit právě nastávajících letních dní.

„Souznění je vlastně o nekonečném koloběhu vztahů a zároveň o tom, jak si někdy lidi dělají naschvály i přes vzájemnou lásku. Chtěli jsme zachytit letní pohodu a euforii v kontrastu se vztahovou houpačkou,“ vysvětluje frontman kapely Mirai, který je zároveň spoluautorem textu a hudby. Atmosféru singlu působivě zachycuje videoklip, který se natáčel v průběhu května na jižní Moravě. „Celý klip se odehrává ve stylu roadmovie. Společná cesta jako symbol našich partnerských vztahů. Parta si užívá letní bezstarostnou jízdu, až do momentu první hádky,“ popisuje režisér.

Tříčlenná kapela ve složení Mirai Navrátil, Michal Stulík a Šimon Bílý aktuálně pracuje na dalších skladbách pro své debutové album, které by mělo vyjít začátkem příštího roku. Ale už nyní svoji novou autorskou tvorbu představují živě na letních festivalech. Nejbližší koncert plánují na neděli 21. 6. na pražské Náplavce. Na podzim pak čeká kapelu velký křest ohněm na obří halové tour s kapelou Kryštof.