25. května 2015
 | 
Už příští úterý Praha zažije nezapomenutelný koncert! Ve světové premiéře vystoupí populární britská kapela Kosheen se symfonickým orchestrem!

Hity jako Suicide, Hide U, Catch, nebo Harder tak zazní úplně poprvé v novém kabátě! Speciálně pro pražský koncert se už připravují symfonické verze skladeb, v jejichž rytmu si napříč kontinenty zatančily milióny lidí (skupina prodala v kamenných obchodech více než 2 milionu alb a další statisíce skladeb přes internet). Lístky mizí velmi rychle, nezmeškej svojí šanci a zajisti si ten svůj!

Co ke spolupráci říká Martin Šanda, ředitel symfonického orchestru? „Ze zkušenosti tak vím, že skladby, které všichni dobře znají, se k přebásnění do naší symfonické řeči hodí nejlépe. Navíc možnost dělat na skladbách vlastně od znova přímo s jejími autory je do značné míry unikátní. Když přišla nabídka, dlouho jsem se nerozmýšlel.

Na co se mají diváci připravit? To prozradil sám Markee Ledge z Kosheen: „Na plné nasazení! (smích). Přistoupili jsme k tomu s Martinem velmi zodpovědně. Děláme vlastně takovou hodinářskou práci. Skladbu rozložíme jako hodinový strojek a když ji složíme zpět, musí začít tikat, jakoby se nic nestalo. Samozřejmě, že lidé poznají rozdíl, minimálně protože na scéně bude mnohem více muzikantů (smích), ale uvidíte, že ty melodie tím jen získají na síle. Bude to pecka.

  • KDO? KOSHEEN (UK) & Bohemian Symphony Orchestra Prague (cz)
  • KDY? Úterý 2. června 2015 od 20:00
  • KDE? Fórum Karlín
  • VSTUPENKY? TADY!
  • VÍCE INFO? NA FACEBOOKU!