7. května 2015
 | 
Od vydání desky Y Black uběhl zhruba jen měsíc a Majk už nám servíruje další album!

Majk Spirit po třech letech od svého debutu Nový človek potěšil fanoušky deskou Y s černým coverem (31. března). Hned poté se vydal na koncertní ČR/SR šňůru Black Tour 2015. Uprostřed turné a pouhý jeden po měsíc po vydání alba Y představil fanouškům další album – Y s bílým coverem (5. května). Obě alba tak vytvořily exkluzivní kolekci Y Black Y White.

SOUL FOR SHOW

„Černé album je mnohem agresivnější, temnější, tvrdší, symbolizuje můj hudební protest a víc vychází z mého ega, mojí individuality a mého raperského já. Je to kvalitní newschoolové rapové album, které může soupeřit s jakýmkoliv jiným, které vychází v téhle době. Bílé album je moje srdce na talíři, zpověď mojí duše, jde víc do hloubky, přináší míň ega a víc pozitivních vibrací,“ vysvětluje Majk rozdíl mezi oběma alby.

Kolekce svým názvem Y symbolizuje tzv. Generaci Y. Původně se jednalo o generaci lidí narozenou v letech 1985 až1995, dnes už se tak často označuje generace narozená mezi lety 1976 a 2000.

„Generace Y je jedna z největších a nejsilnějších, jaké tu kdy byly. Zároveň je to první generace vyrůstající ve světě, který je díky technologii propojený. Proto má veliký potenciál něco opravdu změnit. Těmito alby bych rád lidem poskytl něco, co jim nedají politici, korporace, média, církev, ani školské vzdělání. Na mém debutovém albu jsem mluvil o tom, co mám na srdci já. Na nových dvou deskách se snažím vystihnout kolektivní vědomí naší generace, být hlasem generace a tak trochu mluvit za ni, za lidi, kteří to cítí stejně jako já. Nejde o nějaké moje pravdy, ale o to, co sdílíme všichni jako generace. Alba jsou o mojí generaci, ale jsou určené pro všechny generace, dodává Majk.

Mrkni na track list obou alb!

SOUL FOR SHOW

SOUL FOR SHOW