18. dubna 2015
 | 
Hudební boss se rozpovídal o tom, jak jeho milovaná skupina přišla o jednoho ze svých členů!

Simon Cowell přiznal, že konec skupiny One Direction v pětičlenné podobě očekával. Nevěděl však, že k tomu dojde tak brzy a doufal, že se mu (a dalším lidem) podaří tuhle nepříjemnou změnu co nejvíce oddálit. Nepovedlo se…

Když jsem se to dozvěděl, tak jsem byl zrovna v Miami. Abych byl upřímný, věděl jsem, že dříve nebo později se něco takového stane. Několikrát jsme se se Zaynem v poslední době bavili. Vím, že nebyl šťastný,“ svěřil se novinářům.

Porotce X Factoru a producentský mág se snažil mladého zpěváka přemluvit, ale tušil, že je ve své hlavě už rozhodnutý. „Bavili jsme se o tom, že by bylo fajn, kdyby to ještě chvíli zkusil. Pak se u něj ale něco pohnulo v hlavě a on rázně řekl, že končí. Vzal jsem to na vědomí, nic jiného dělat nešlo. Kluci byli překvapení, ale budou v pohodě.“

Simon je sice přísný porotce, ale má pro Zaynův krok pochopení. „Je mu dvaadvacet let. Cítil jsem, že je pod velkým stresem a že mu to nedělá vůbec dobře. Potřebuje odpočinek. Respektuji jeho rozhodnutí,“ řekl Simon.

I přes Zaynův odchod Simon věří, že před sebou One Direction mají hvězdnou budoucnost. „Myslím, že jejich páté album bude to nejlepší, co zatím vydali,“ prohlásil sebevědomě!