23. února 2015
 | 
Nejslavnější filmový pirát všech dob opět připluje na svém korábu do světových kin!

V Australském Queenslandu bylo zahájeno natáčení pátého dílu série Piráti z Karibiku. Johnny Depp se tak vrací ve své ikonické, na Oscara nominované roli kapitána Jacka Sparrowa.

V exteriérech v Austrálii bylo zahájeno natáčení pátého dílu filmového hitu Piráti z Karibiku, jehož režie se tentokrát ujali Espen Sandberg a Joachim Rønning (Kon-Tiki). Tato série se inspirovala klasickou atrakcí v zábavních parcích společnosti Disney, a celkově zatím celosvětově utržila 3,7 miliardy dolarů. Pátý díl série se bude kompletně natáčet v ateliérech Village Roadshow Studios a v exteriérech australského Queenslandu.

V tomto svém zbrusu novém dobrodružství se smolařský kapitán Jack Sparrow dostává řízením osudu do ještě větších potíží, než kdykoliv předtím, když zjišťuje, že z Ďáblova trojúhelníku uprchla skupina zabijáckých pirátských duchů, kterou vede jeho pradávný nepřítel, hrozivý kapitán Salazar (Javier Bardem), jejichž jediným cílem je pozabíjet všechny piráty na světě…včetně jeho samotného. Jedinou naději na přežití představuje pro kapitána Jacka legendární Poseidónův trojzubec, mocný artefakt, který tomu, kdo jej vlastní, propůjčuje moc vlády nad oceány.

K hlavní postavě kapitána Jacka se nově přidávají držitel Oscara Javier Bardem (Tahle země není pro starý, Skyfall), začínající mladé hvězdy Kaya Scodelario (Labyrint: Útěk, britský seriál Skins), Brenton Thwaites (Maleficent: Královna temné magie, Dárce) a Golshifteh Farahani (Kouzelný kámen, Exodus: Bohové a králové). Do akce se vrací Oscarem oceněný Geoffrey Rush coby Barbossa, Kevin R. McNally jako Joshamee Gibbs a Stephen Graham v roli Scruma.

Česká premiéra filmu bude 6. července 2017.